Tworzenie stron www, serwisy internetowe, aplikacje web, pozycjonowanie - Pixent Rzeszów

Zgłoszenia Zapytaj o wolny termin

Dla osób opuszczonych

Gdy się Chrystus rodzi 

Dom Formacyjno-Rekolekcyjny „Effatha” w Zaczerniu k/ Rzeszowa i Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje przedświąteczne dni skupienia w dniach 16-18.12.2011 r. dla osób opuszczonych, samotnych i rozwiedzionych.

 
Na rekolekcje zapraszamy:

- osoby samotne, które nie zawarły związku małżeńskiego;

- opuszczone przez współmałżonka kobiety i mężczyźni;

- osoby cierpiące z powodu (ponownego) zerwania z chłopakiem lub dziewczyną / z narzeczonym (-ą);

- osoby żyjące w separacji lub będące po rozwodzie, które pragną ratować sakramentalne małżeństwo (m.in. osoby z Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej „Sychar”);

- żyjących w konkubinacie, w związku cywilnym, bez ślubu, „na próbę”;

- osoby rozwiedzione, które zawarły ponowne związki.


 Czas przedświąteczny rekolekcji nie jest przypadkowy. Święta Bożego Narodzenia to czas przeżywania szczególnej bliskości z Bogiem i rodziną. Z różnych względów wspomniana grupa osób może czuć się osamotniona lub odtrącona: pary niesakramentalne - z powodu braku bliskości sakramentalnej, osoby samotne – wskutek trudności w znalezieniu odpowiedniej osoby jako małżonka (towarzysza życia), osoby porzucone – ze względu na ból zostawienia lub rozstania się z mężem lub żoną. W tym sensie mogą być to dla nich smutne święta. Dlatego rekolekcje mają być okazją do przepracowania trudnych doświadczeń i nowego otwarcia się na Boga i Jego miłość.


Obok okazji do modlitwy i szukania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła będzie możliwość spotykania się w małych grupach i udziału w warsztatach psychologicznych. 
Koszt noclegu, wyżywienia i spotkań ze specjalistami: 100 zł / os. (pokoje wieloosobowe), 140 zł (pokoje dwuosobowe). Istnieje możliwość zamieszkania w pokoju jednoosobowym. 
Liczba miejsc ograniczona. Są jeszcze wolne miejsca.

 

Zapisy przyjmuje ks. Tomasz Blicharz – tel. 669232489. Możliwość rejestracji na naszej stronie internetowej (menu po prawej stronie) albo na stronie:http://www.rodzina.rzeszow.pl/index.php/rekolekcje-specjalistyczne/pary-niesakramentalne.html

Miejsce dnia skupienia: Zaczernie 732b, 36-062 Zaczernie.